Aktuality

28.10.2019 otevírací doba 9:00 - 21:00 hod
22.10.2019
Dne 28.10.2019 vás rádi přivítáme od 9 do 21 hodin.

ActivePass
23.9.2019
Přijímáme karty ActivePass ...

MultiSport
23.9.2019
Jsme partnerem MultiSport

Otevírací doba
30.5.2019
Otevírací doba: V pracovní dny 6:00 - 22:00 hod. V sobotu, neděli a státní svátky 9:00 -...

Solárium ERGOLINE 600
17.7.2014
Od 16.7.2014 nově v provozu solárium ERGOLINE 600. V nabídce i kosmetika do solária. Hezké opalování!

Registrace SKFČR
19.2.2014
Máme pro Vás skvělou novinku!!! Dne 19.2.2014 jsme se stali členem SKFČR jako oddíl MišMaš Fitness. Všichni závodníci...

Ovocné a zeleninové šťávy


ANANASOVÁ - Je bohatá na draslík, vápník a sodík. Má vynikající čistící schopnosti. Působí močopudně. Obsahuje mimo biotinu a vitamínu B 12 i všechny E vitamíny, 16 různých minerálních látek a stopových prvků. Má mimořádně vysoký obsah bromelainu - enzymu, který štěpí bílkoviny (bromelain ničí ve střevech cizopasníky a proniká kůží - ananasová šťáva zesvětlí, nebo i zcela odstraní pigmentové skvrny na kůži, tzv. stařecké skvrny) Obsahuje 70 - 88% vody, 8 - 18% cukrů, 0,3 - 0,8% kyselin, 0,2 - 0,5% bílkovin, 0,25% minerálních látek, asi 12mg vit. C. Zlepšuje prokrvování, snižuje krevní tlak, rozpouští usazeniny v cévách, působí protizánětlivě, uvolňuje svalové napětí a lokální svalové křeče Podporuje metabolizmus bílkovin v těle, odvodňuje, odbourává otoky (hromadění tekutiny v tkáních), pomáhá při střevních poruchách a průjmech, pomáhá s redukcí nadváhy.

JABLEČNÁ - Pomáhá při zácpě a povzbuzuje činnost dolní části střeva, pokud se pije ráno nalačno. Je bohatá na hořčík, železo, křemík, karoteny, obsahuje nenasycené mastné kyseliny, má vysoký obsah draslíku i velké bohatství vitamínů a stopových prvků, Užívá se při zánětech a horečce. Téměř neobsahuje bílkoviny, má málo sacharidů, obsahuje mnoho vody a malé množství mastných kyselin ve slupce. Při růstu plodů se tvoří mnoho vit. C a bioflavonoidů, které brání jeho oxidaci. Obsahuje až 30% pektinu, účinné vlákniny, která snižuje hladinu cholesterolu a váže na sebe toxické látky jako je olovo, nebo rtuť. Jablka snižují krevní tlak, hladinu cholesterolu a krevních tuků, posilují imunitní systém, srdce a krevní oběh, stabilizují hladinu cukru v krvi a posilují cévy (především slabé žíly). Mají velmi pozitivní vliv na metabolismus (látkovou výměnu) a čistí střeva. Jablka jsou mimořádně bohatá na draslík, který je nezbytný pro hospodaření s vodou, pro přenos nervových podnětů, funkci ledvin a činnosti svalů.

POMERANČOVÁ - Bohatá na draslík, vápník, hořčík a vysoký obsah vitamínů A, B, C. Velmi pomáhá při překyselení organismu. Je tou nejvhodnější šťávou, při očistné kůře. Pomeranč o váze 180 g obsahuje přibližně 70 mg. vitamínu C, což odpovídá celodenní dávce u průměrného člověka. Tím podporuje vitalitu, duševní svěžest a štíhlost, aktivuje žlázy, poskytuje výbornou ochranu proti chřipce. Dále obsahuje vitamíny skupiny B zejména biotin (B7 pro kůži a vlasy), mnoho kyseliny pantothenové (pro buněčnou energii, barevnou stálost vlasů), kyselinu listovou, zhruba 50 mg. vápníku (posiluje výstavbu zubů a kostí), obsahuje mnoho hořčíku (pro srdce a činnost svalů), patří k nejlepším zdrojům selenu (antioxidant k odbourávání volných radikálů). I jediný pomeranč může mít velmi stimulující a energetizující účinek pro organismus, dužina obsahuje velké množství bioflavonoidů. Pomeranče uvádějí do chodu látkovou přeměnu v buňkách a dodávají životní energii, povzbuzují ducha, odstraňují nedostatek soustředění, aktivují všechny tělesné žlázy, posilují libido a potenci, posilují imunitní systém a krvetvorbu, zlepšují vzhled vlasů a posilují vazivové tkáně, zastavují krvácení z dásní a působí proti krvácení z nosu, podporují redukční diety.

BANÁNOVÁ - Banány jsou lehce stravitelné - vhodné pro výživu dětí i pro lidi v rekonvalescenci, bohaté na sacharidy (cukry) a proto snadno zdravě zasytí, obsahují sodík a draslík, což je důležité pro transport živin do všech buněk. Jsou mimořádně bohaté na vitamíny A, C a vitamíny skupiny B, působí preventivně proti vysokému krevnímu tlaku, odstraňují otoky a pomáhají snižovat tělesnou hmotnost, zbavují organismus toxických látek, léčí zanícené žaludeční sliznice, snižují hladinu cholesterolu, posilují imunitní systém, pomáhají při poruchách spánku a uklidňují nervy.

GRAPEFRUITOVÁ - Nejhodnotnější ovocná šťáva při odstraňování nebo rozpouštění anorganického vápníku, např. při artritidě, prokazatelně nejlépe odstraňuje organická vápník z kloubních chrupavek a ostatních částí těla. Obsahuje draslík i velké množství léčivých a ochranných účinných látek, zejména vitamínu C, je takřka ideální pro děti v období růstu. Dužina je bohatá na bioflavonoidy (až 20-ti násobně zvyšují účinnost vitamínu C), obsahuje velké množství kyseliny listové (vitamín skupiny B nezbytný pro růst buněk), hořký glykosid naringin podporuje trávení, enzymy povzbuzují látkovou výměnu, pomáhají při žilních onemocněních, křečových žílách, hemeroidech, posilují imunitní systém, podporují produkci hormonů, preventivně působí proti infekcím a nachlazení. Čistí střeva a stabilizují střevní flóru, aktivují látkovou přeměnu v buňkách a růst buněk, pomáhají k redukci nadváhy. Podobně jako pomerančová šťáva má silné alkalické účinky a tím čistí krev od jedovatých kyselých látek.

JAHODOVÁ - Jahody obsahují téměř 90% vody, jsou ideálním ovocem pro očistnou kůru a dárcem životní síly i energie, přitom výborně chutnají. Žádné tuzemské ovoce není tak bohaté na mangan, stopový prvek zasahující do celkového metabolismu - posiluje kosti a krev, vyživuje nervy a mozek, podporuje libido, zásobuje pigmenty vlasy a kůži, povzbuzuje činnost hormonů. Koncem zrání jahody získávají antokyany, červené barvivo bohaté na karoten, působí protizánětlivě a antibakteriálně. Vážou jedovaté těžké kovy ve střevech, pomáhají proti trávícím obtížím (plynatost a průjmy), jsou bohaté na kyselinu listovou (důležitá pro krvetvorbu, růst buněk), vitamín C a draslík (odvodňuje, snižuje krevní tlak), zbavují střeva jedovatých látek, zmírňují trávící potíže, posilují imunitní systém a látkovou přeměnu. Působí krvetvorně a podporují růst buněk, odvodňují a snižují krevní tlak, posilují kosti, vlasy a kůži, zvyšují sexuální touhu.

MRKVOVÁ - Ranné odrůdy karotky jsou kvalitnější obsahem cukrů i chutí, celulóza chrání živiny, proto se mrkev může pěstovat po celý rok. Mrkev obsahuje betakaroten - provitamín vitamínu A (rekordní obsah), přispívá k normalizaci všech tělesných funkcí, je nejlepším zdrojem vitamínu A, jediná mrkev obsahuje stejně vitamínu A jako velká tableta z lékárny. Bohatě obsahuje také vitamíny B, C, D, E a K. Napomáhá trávení, působí proti hemeroidům, je přirozeným prostředkem proti tvorbě vředů a otoků, velmi zvyšuje odolnost proti infekcím. Pomáhá zachovávat zuby a strukturu kostí. Zabraňuje onemocnění očí, zlepšuje vidění (pomáhá při šerosleposti, světloplachosti a únavě očí). Brání zánětu krčních mandlí, vedlejších nosních dutin a všeobecně dýchacích orgánů. Chrání nervový systém, je posilujícím a vitalizujícím prostředkem při neplodnosti. Pozoruhodně čistí játra. Mrkev obsahuje selen (stopový prvek odvádějící z těla volné radikály), éterické oleje, vlákninu, mnoho glukózy, lecitin, draslík, vápník, hořčík, železo, měď, fosfor, jód a kobalt. Chrání proti volným radikálům, posiluje sliznice, aktivuje látkovou přeměnu v buňkách, zastavuje proces stárnutí a omlazuje, podporuje růst vlasů, nehtů a pečuje o hezkou pleť, posiluje tělesnou imunitu, srdce a krevní oběh.

Z ČERVENÉ ŘEPY - Je velmi hodnotná pro tvorbu červených krvinek, celkově posiluje organismus, čistí krev, má vynikající čistící účinek pro játra, ledviny a žlučník, povzbuzuje činnost lymfatického systému. Nedoporučuji pít najednou více než 200ml, její silně čistící účinek může způsobit točení hlavy, nebo pocit nevolnosti. Během klimakteria dosáhnete touto šťávou lepší a trvalejší výsledky než umělými hormony. Většinou se užívá ve směsi s mrkvovou šťávou.

ZELNÁ - Šťáva ze zelí pomáhá léčit dvanácterníkové vředy, čistí organizmus a její pití vede ke snížení váhy. Nevýhodou je plynatost, ale velmi rychle se zbavíte otylosti. Zelí čistí zažívací trakt, obsahuje vitamin C, chlor, jod, síru. Pomáhá při zácpě a jelikož zácpa je často příčinou nečisté pleti, působí i jako kosmetický prostředek.

OKURKOVÁ - Je silně zásadotvorná a velmi močopudná, podporuje růst vlasů. Směs okurkové a karotkové šťávy má vynikající vliv na revmatické potíže. Stabilizuje krevní tlak na normálních hodnotách. Pomáhá při zánětech dásní. Čistí pleť.

BRAMBOROVÁ - Čistí pleť a je spolu s mrkvovou a celerovou šťávou užitečná při žaludečních, nerovových, svalových potížích například u ischiasu či dny.

HRUŠKOVÁ - Má silně močopudný účinek a je cenným pomocníkem při detoxikaci.

MELOUNOVÁ - Vhodná při poruchách ledvin, mimořádně zásadotvorná.

HROZNOVÁ - Je jedním z nejlepších prostředků k vyloučení kyseliny močové z organismu. Povzbuzuje vylučování trávicích šťáv.

DRASLÍKOVÁ SMĚS - Tvoří ji šťávy z karotky, celeru, petržele a špenátu, které jsou bohaté na draslík a obsahují prakticky všechny minerály a soli, které tělo potřebuje. Je to ta nejdokonalejší potravina a pomohla i nemocným, kteří už nemohli přijímat pevnou stravu. Není sice příliš chutná, ale za to účinná.

Zdroj: Dr. Norman W. Walker