Aktuality

28.10.2019 otevírací doba 9:00 - 21:00 hod
22.10.2019
Dne 28.10.2019 vás rádi přivítáme od 9 do 21 hodin.

ActivePass
23.9.2019
Přijímáme karty ActivePass ...

MultiSport
23.9.2019
Jsme partnerem MultiSport

Otevírací doba
30.5.2019
Otevírací doba: V pracovní dny 6:00 - 22:00 hod. V sobotu, neděli a státní svátky 9:00 -...

Solárium ERGOLINE 600
17.7.2014
Od 16.7.2014 nově v provozu solárium ERGOLINE 600. V nabídce i kosmetika do solária. Hezké opalování!

Registrace SKFČR
19.2.2014
Máme pro Vás skvělou novinku!!! Dne 19.2.2014 jsme se stali členem SKFČR jako oddíl MišMaš Fitness. Všichni závodníci...Jsou suplementy zdraví škodlivé?

Je potřeba vycházet z faktu, že suplementaci (výživové doplňky) vyvíjí široká škála výrobců po celém světě a tato skutečnost přináší také rozdílnou úroveň účinnosti a celkové kvality zpracování daného produktu. Nicméně je nutné podotknout, že vývoji a výrobě veškerým doplňkům výživy předchází dlouhá léta vědeckého výzkumu a testování a v současné chvíli je nabídka na trhu velmi kvalitní a dotažená prakticky k dokonalosti. Suplementy nikdy nenahrazují běžnou stravu, ale měly by být nedílnou součástí jídelníčku každého sportovce. Jsou vyvinuty pro každý typ aktivity individuálně a jejich složení a je propočítáno a vyvinuto pro maximální účinnost a dodání do těla všech požadovaných látek.

Jinými slovy:

Doplněk stravy obsahuje převážně přírodní zdroje např. bílkovin a při jeho správném užívání je naprosto neškodné a naopak zdraví velmi příznivé. Navíc suplementy obvykle neobsahují ani žádné náhražky nýbrž jsou vyvinuty pro možnost příjmu požadovaných a konkrétních složek, které obsahuje běžná strava ale ne ve 100% formě. Když bychom to shrnuli, tak pokud je potřeba do těla dodávat určité množství sacharidů, bílkovin nebo jiných látek, výživové doplňky jsou ideálním řešením, poněvadž jsou vyvinuty přesně pro ten účel. Vy máte jistotu, že do těla přijímáte pouze kvalitní a zdravý zdroj bílkovin, sacharidů, vitamínů apod. Užívání suplementů je tedy usnadnění při kontrole jídelníčku a máte zaručen přísun látek, který je z běžné stravy obtížněji dosažitelný v "čisté" formě. Dále je potřeba si uvědomit, že pakliže se věnujeme jakékoliv sportovní či jiné pravidelné fyzické aktivitě, mělo by být opravdu nutnou součástí každého jídelníčku využívání suplementace. Když chceme, aby nám tělo fungovalo na 100%, chceme po něm 100% výkonu, chceme, abychom se ve výsledcích svého snažení neustále zlepšovali, tělo i mysl nám správně sloužily, abychom správně regenerovali atd., musíme mu také 100% pozornosti věnovat a ve 100% mu dát to, co požaduje a potřebuje. Jinak se nám nikdy neodvděčí očekávanými výsledky, i když bychom se sebevíc snažili.

Dále považuji za nutné podotknout, že jakýkoliv doplněk stravy za vás práci nikdy neodvede, že vám svaly nenarostou samy od sebe, že bříško neshodíte také jen tak. Nemají kouzelnou moc. Suplementy vám ale ve velké míře pomůžou se k těmto cílům snadněji přiblížit. Pomáhají při zvýšení výkonu, při zlepšení regenerace, při přísunu požadovaných látek a pod. Ale to vše je a musí být vždy spojeno s kvalitní životosprávou spolu s tvrdým a pravidelným tréninkem, pevnou vůlí a velkou trpělivostí. Příroda je chytrá a nikdo ji nemůže ošidit a to je dobře.