Aktuality

28.10.2019 otevírací doba 9:00 - 21:00 hod
22.10.2019
Dne 28.10.2019 vás rádi přivítáme od 9 do 21 hodin.

ActivePass
23.9.2019
Přijímáme karty ActivePass ...

MultiSport
23.9.2019
Jsme partnerem MultiSport

Otevírací doba
30.5.2019
Otevírací doba: V pracovní dny 6:00 - 22:00 hod. V sobotu, neděli a státní svátky 9:00 -...

Solárium ERGOLINE 600
17.7.2014
Od 16.7.2014 nově v provozu solárium ERGOLINE 600. V nabídce i kosmetika do solária. Hezké opalování!

Registrace SKFČR
19.2.2014
Máme pro Vás skvělou novinku!!! Dne 19.2.2014 jsme se stali členem SKFČR jako oddíl MišMaš Fitness. Všichni závodníci...Koření, které Vám pomůže zhubnout


Hubnutí lze podpořit různými způsoby. Ženy používají léky na hubnutí, užívají různé vitaminové doplňky, pijí "hubnoucí" čaje, jedí různé věci, a to vše ve jménu štíhlé linie. No a věděli jste o tom, že zhubnout vám může pomoci i koření? Tím, že některé koření dokáží urychlit metabolismus, přispějí také k tomu, že se rychleji zbavíte nežádoucích kilogramů. A které jsou ty proslulé spalovače tuků z říše koření?

Skořice

  • Skořice je běžně používané přípravek v našich kuchyních. A tato voňavá dobrota má mimo jiné vliv i na proces hubnutí. Užívat by se měla asi jedna čajová lžička skořice denně, přičemž větší množství se nedoporučuje. Nadměrná konzumace skořice by mohla vést k zdravotním problémům.

Pepř

  • I toto je u nás běžná koření, kterou najdeme v každé kuchyni. Mezi účinky pepře patří i podpora trávení a lepší vstřebávání živin v těle. Pokud by se vám nechtělo kořenit si jídlo pepřem, prodávají se i tablety s obsahem účinné látky z tohoto koření, takzvaný piperin.

Chilli papričky

  • Pálivé, ale zdravé a zeštíhlující. Tak by se daly nazvat chilli papričky. Jsou také kořením, která podporuje správné trávení a urychluje metabolismus. Studie prokázaly, že látky obsažené v chilli skutečně urychlují spalování tuků a tlumí chuť k jídlu. Můžete jimi dochutit guláš, ryby, různé pomazánky či dresinky. Ne každý z nás je však schopna unést ostrou chuť chilli papriček. Pro ty je zde možnost užívat výtažky z chilli ve formě tablet, které mají stejné účinky.

Zázvor

  • Zázvor je dalším kořením, které byste měli zařadit do stravy, pokud se snažíte shodit nějaké to kilo. Toto koření totiž opět zlepšuje trávení, snižuje hladinu cholesterolu a urychluje odbourávání tuků. Používat jej můžete čerstvý nebo sušený. Čerstvý zázvor se přidává například do salátů, sušený lze použít jako dochucovadlo a také se z něj dá uvařit odvar, připravit limonáda či zázvorové pivo.

Další koření

  • Kromě výše uvedených koření, které lze vyzkoušet na podporu hubnutí, se doporučují i kurkuma, kmín a cibule. Všechny koření mají společné to, že mají pozitivní vliv na trávicí systém a mají schopnost urychlovat metabolismus. Kmín a cibuli asi netřeba blíže představovat. Kurkuma je koření výrazné žluté barvy a používá se nejčastěji na dochucení rýže, jídel z drůbeže nebo ryb. Je součástí kari koření.
  • Pokud potřebujete trošku nakopnout líný metabolismus a pomoci svému tělu v spalování tuků, nezapomeňte se zásobit tím správným kořením. Pak už jen stačí dochucovat si jimi jídla a čekat, až se účinky projeví. Samozřejmě, je třeba se snažit o konzumaci nepříliš mastných a kalorických jídel, aby byly výsledky co nejlepší.