Aktuality

28.10.2019 otevírací doba 9:00 - 21:00 hod
22.10.2019
Dne 28.10.2019 vás rádi přivítáme od 9 do 21 hodin.

ActivePass
23.9.2019
Přijímáme karty ActivePass ...

MultiSport
23.9.2019
Jsme partnerem MultiSport

Otevírací doba
30.5.2019
Otevírací doba: V pracovní dny 6:00 - 22:00 hod. V sobotu, neděli a státní svátky 9:00 -...

Solárium ERGOLINE 600
17.7.2014
Od 16.7.2014 nově v provozu solárium ERGOLINE 600. V nabídce i kosmetika do solária. Hezké opalování!

Registrace SKFČR
19.2.2014
Máme pro Vás skvělou novinku!!! Dne 19.2.2014 jsme se stali členem SKFČR jako oddíl MišMaš Fitness. Všichni závodníci...
Pro Váš pokrok


  • I vy jste se někdy zamysleli v čem spočívá tajemství rychlého nárůstu kondice, síly či vytrvalosti? Které základní podmínky musí být splněny aby se vaše výkonnost rychle zvyšovala? Čím více z následujících tipů se vám podaří dodržet, tím dříve dosáhnete své tréninkové cíle.
  • Tři nejhlavnější pilíře na kterých stojí váš rozvoj jsou optimální tréninkové zatížení, kvalitní výživa a dostatečná regenerace. První složka - tréninkové zatížení, musí mít dostatečnou intenzitu a frekvenci, nejlépe 3-4 x týdně. Zejména ženám trénujícím v posilovně se často stává že pokrok přichází velmi pomalu. Pokud však začnou cvičit náročnější cviky jako dřepy, bench-press, či dokonce shyby a využívat vyšší zátěže, těžší jednoručky, postava se začne tvarovat a zpevňovat během několika týdnů. Totéž platí pro pány, trénink třeba obměňovat, zařadit nové cviky. 
  • Přidávejte a ubírejte opakování a zátěž principem pyramidy, využívejte supersérie, těžší hmotnosti za dopomoci sparingpartnera nebo zkuste cvičení do úplného odmítnutí. Při aerobním tréninku pro rozvoj vytrvalosti platí podobná pravidla. Pokud budete neustále trénovat stejně dlouhý čas stejnou intenzitou, budete si udržovat již získanou úroveň kondice. Stačí však, když zařadíte do tréninku několikaminutové "intervaly" během kterých budete běžet, plavat či jezdit na kole rychleji. Během rychlého úseku se pořádně zadýcháte, proto zvolněte tempo a po chvilce si změřte puls. Pokud bude naměřená hodnota postupně klesat k 120 úderům za minutu, můžete se připravit na další například 2-minutový úsek v rychlejším tempu. Nemusí být důležité časově prodlužovat trénink, stačí kratší ale vyšší intenzitou. Vaše kondice či síla poroste během několika týdnů!
  • Nečekejte však zázraky, pokud nesplníte další z podmínek efektivního tréninku a nezajistíme si dostatečnou výživu. Pokud se věnujete silovým sportům a vašim cílem je nárůst síly a budování svalové hmoty, tuky a cukry k tomu nestačí. Potřebujete denně přísun kvalitních bílkovin. Jedávajte libové maso ale například i tvaroh a vejce tak, abyste přijali nejméně 1-2 gramy proteinů na kg vaší hmotnosti. Nebojte se doplňků výživy a pořiďte si kvalitní gainer, protein či aminokyseliny, pokud jste je dosud nevyužívali. Není to žádný doping, všechny suplementy jsou vhodné i pro rekreačně cvičících lidí! Obsahují množství bílkovin či vitamínů v lehce stravitelné formě. Zařaďte tedy i tyto doplňky ke kvalitní stravě a vaše tělo to ocení zvýšením výkonnosti. Pokud je vaše sportovní aktivita vytrvalostního charakteru, ještě více dbejte na dostatečný příjem kalorií, tekutin a minerálů.

  • Ani ta nejlepší strava a nejnáročnější trénink vám však nezaručí pokrok pokud budete docela "uštvaná" z každodenních povinností - z náročné práce, dětí, domácnosti a každý den budete pociťovat únavu. Na zvyšování výkonnosti potřebujete po tréninku odpočinek. Proces regenerace začíná již během tréninku a po velmi intenzivním výkonu můžete potřebovat i 2 až 3 dny na úplnou obnovu sil a následné zvýšení výkonnosti, což se odborně nazývá princip superkompenzace. Znamená to, že až v momentě, kdy jste úplně zregenerovaný po předchozí zátěži, třeba zařadit další trénink. Tělesnou únavu neprekonávajte násilím ani s použitím energetických podpůrných prostředků.

  • Pokud jste unaveni, může pomoci krátký spánek i během dne ao potřebě dostatečně dlouhého spánku v noci netřeba ani mluvit. Dopřejte si odpočinek dokonce i od tréninku, když máte pocit, že jste příliš unavení a vysloveně se vám nechce cvičit. Není to projev lenosti - takové pocity u intenzivně sportujících lidí mohou znamenat začínající přetrénování. A to je cesta přesně opačným směrem - přetrénování vede ke snižování výkonnosti. Ve dnech, kdy netrénujete si dopřejte relaxační masáž či aktivní odpočinek - procházku mírným tempem, pomalé plavání nebo nenáročný výlet na kole. Pokud budete dbát na uvedené zásady, váš trénink bude efektivnější a výsledky vás brzy příjemně překvapí.