Aktuality

28.10.2019 otevírací doba 9:00 - 21:00 hod
22.10.2019
Dne 28.10.2019 vás rádi přivítáme od 9 do 21 hodin.

ActivePass
23.9.2019
Přijímáme karty ActivePass ...

MultiSport
23.9.2019
Jsme partnerem MultiSport

Otevírací doba
30.5.2019
Otevírací doba: V pracovní dny 6:00 - 22:00 hod. V sobotu, neděli a státní svátky 9:00 -...

Solárium ERGOLINE 600
17.7.2014
Od 16.7.2014 nově v provozu solárium ERGOLINE 600. V nabídce i kosmetika do solária. Hezké opalování!

Registrace SKFČR
19.2.2014
Máme pro Vás skvělou novinku!!! Dne 19.2.2014 jsme se stali členem SKFČR jako oddíl MišMaš Fitness. Všichni závodníci...Celulitida

Celulitida je komplex tukových buněk, které tlačí pojivové tkáně pod kůží, což následně způsobuje změny vzhledu kůže. Celulitida je mnohem častější u žen než u mužů, protože existují rozdíly ve způsobu ukládání tuků, a práce svalů a pojivových tkání pod kůží. Celulitida postihuje ženy, zejména nad 35 let věku a postupně se zhoršuje a způsobuje fyzické i psychické problémy. Pohlaví, geny, věk a množství tuku v těle jsou indikátorem úrovně Vaší celulitidy. Celulitida se většinou nachází na zadku, břiše a stehnech, až v pokročilých fázích ji lze najít i na dalších místech těla. Příčiny celulitidy jsou hormonální změny, nadprodukce estrogenu, sedavý životní styl, nedostatek pohybu a fyzické aktivity, nadměrným příjmem nasycených tuků a sladkostí. Nejlepším způsobem, jak snížit množství celulitidy je celkové snížení nadměrného tělesného tuku, jíst méně kalorií a více se pohybovali.

Celulitida je mnohem častější u žen než u mužů.

Změňte svůj jídelníček

Kombinace správných stravovacích návyků, aerobního cvičení a silového tréninku jsou tím nejlepším, co můžete udělat pro boj s celulitidou. Proti tomu, pokud žijete sedavým způsobem života a budete i nadále jíst tučná jídla, bude Vaše celulitida větší a větší. Dobře vyvážená strava může pomoci ženám snížit celulitidu. Nesprávné stravovací návyky a nedostatek fyzické aktivity může vést k hromadění toxinů v podobě tekutiny, a odpadních produktů v těle, které vytvářejí celulitidiálné formace.

Vzpomeňte si na známý program, kde Doktorka na hubnutí dřív přejde Vaši ledničku a vyházet z ní vše, co není zdravé, a co škodí Vaší kondici. Třeba jednoduše "vyčistit" ledničku a spíž od potravin, které Vás dostali až k celulitidě. Pomocí těchto užitečných tipů začněte cvičit a zdravě se stravovat s cílem získat opět tělo, které jste vždy chtěli mít!

- Vyvážená strava obsahuje správné proporce bílkovin, sacharidů, tuků, vitamínů a minerálů.

- Strava by měla obsahovat vysoké množství vlákniny, libových bílkovin a komplexních sacharidů.

- Příjem trans a nasycených tuků, musí být minimální.

- U potravin musí být bohaté na omega mastné kyseliny a esenciální mastné kyseliny. Je možné je také přijímat v podobě tablet.

- Vyhněte se nezdravým potravinám a rychlému občerstvení, které obsahují špatný cholesterol a mnoho tuků.

- Přidejte čerstvé ovoce a zeleninu do svého jídelníčku.

- Pijte hodně vody, každý den. Vyvarujte se používání kofeinových nápojů.

Nezdravé potraviny, nejvíce pak konzervované potraviny, rychlé občerstvení, potraviny s konzervanty, tučná jídla, sladké potraviny, a rafinované potraviny obsahují extra dávku kalorií, zpomalují metabolismus a zvýší šance na získání celulitidy. A nemluvě o tom, že obsahují toxiny skryté v konzervačních látkách, které vytvářejí ty špatné shluky pod kůží. Sáhněte tedy vždy po surovinách - ne po polotovarech.

Čerstvé ovoce a zelenina obsahují velké množství vlákniny a nezbytných minerálů, které pomáhají detoxikaci organismu. Čerstvé ovoce a zelenina pomáhá detoxikaci těla. Omezte alkohol a slazené sycené nápoje, protože v nich není nic zdravého ani potřebného. Alkohol a kouření mají vliv na zpomalení metabolismu, který může mít za následek zhoršení celulitidy.

Cvičení

Kromě zdravé výživy je dalším efektivním a dlouhotrvající způsobem boje s celulitidou kardiovaskulární cvičení jako je jogging, cyklistika, běh, cvičení a posilování ve fitku. Pokud s tím nemáte zkušenosti, raději se obraťte s prvními radami na zkušených trenérů. Když cvičíte, pocením odplavuje toxiny z těla a snižuje množství celulitidy. Existuje mnoho skvělých cvičení a typů, kterými lze spalovat kalorie a tuk pod kůží.

Jiným způsobem boje

S celulitidou mohou být potřebné masážní terapie na konkrétní oblasti, kde je přítomna celulitida. Masáže mohou zlepšit krevní oběh a pomoci redukovat nežádoucí tuky a celulitidu.

Lékařské ošetření

Jedno dobře známé lékařské ošetření, které sníží úroveň celulitidy rychle a snadno je liposukce. Liposukce je lékařská technika, která extrahuje tuk z podkoží. Liposukce může být drahá a postup se provádí pouze v nemocnicích.

Liposukce je velmi populárním ošetřením celulitidy díky své dlouhodobým a dramatickým výsledkům. Je však nutné si říci, že pokud nezměníte způsob života a stravování tuky se opět uloží a celulitida se objeví. Není tedy jiné cesty, než trvalé změny ...